Paslaugos

 
     
  Terapinė odontologija  
  Estetinis plombavimas  
  Burnos higiena  
  Dantų implantacija  
  Protezavimas  
  Endodontija  
  Periodondotogija  
  Chirurginė odontologija  
  Vaikų odontologinis gydymas  
  Rentgenologiniai tyrimai  
       
   

Dantų implantologija – netektų dantų atstatymas implantais.

Dantų implantai padeda atstatyti prarastus dantis nešlifuojant ir neapkraunant kaimyninių dantų. Dantų implantai gali būti naudojami vieno arba kelių dantų atstatymui. Tokiu būdu galima pagelbėti net tais atvejais, kai prarasta daugelis ar net visi dantys. Dantų implantacija - vienas iš pažangiausių gydymo būdų, šiai dienai apie 97% implantų prigyja ir sėkmingai tarnauja.

Dantis susideda iš vainiko (danties dalis virš dantenų) ir šaknies (nematoma danties dalis po dantenomis). Šaknis yra žandikaulio kaule, ji laiko dantį savo vietoje. Yra daug būdų atstatyti danties vainiką, tačiau tik dantų implantavimas gali pilnai atstatyti dantį - tiek šaknį, tiek vainiką. Dantų implantai atrodo, tarnauja, suteikia komfortą kaip ir natūralūs dantys.

Dantų implantas yra titaninis arba porcelianinis sraigtas, kuris netekus danties pakeičia šaknį. Dantų implantai įsriegiami į viršutinio arba apatinio žandikaulio kaulą ir tarnauja kaip atramos danties atstatymui. Kai dantų implantai prigyja kaule, protezuojama - padaromas danties vainikėlis, tiltas arba fiksuojamas protezas.

Graži šypsena šiandien tapo geros sveikatos, sėkmės ir išsilavinimo sinonimu. Deja, dažniausiai graži šypsena suprantama kaip priekiniai dantys - tie, kurie matosi. Neretai trūkstamas krūminis dantis nekelia susirūpinimo, nes jo nesimato. Tačiau būtent krūminiams dantims tenka pagrindinis kramtymo krūvis, nuo jų priklauso sukandimo aukštis, apatinio žandikaulio sąnario būklė, gretimų dantų padėtis.
Kai trūksta kelių krūminių dantų, keičiasi veido struktūra. Trūkstami dantys įtakoja ne tik estetiką, bet bendrą sveikatos būklę, gyvenimo kokybę, o siekiant išvengti tokios situacijos, dantų implantai čia vieni geriausių pagalbininkų.
Kai pašalinamas dantis, pradeda tirpti žandikaulio kaulas, o šalia esantys dantys pradeda slinkti į defekto pusę. Kaip pavyzdys galėtų būti knygų lentyna, pilnai pripildyta knygų. Išėmus knygą, kitos knygos suvirs į atsiradusią tuščią vietą.

Prarasto danties atstatymas dantų implantu apsaugos gretimus dantis nuo slinkimo, žandikaulio kaulą nuo tirpimo.
Priekinių dantų srityje galima rinktis estetinį dantų implantavimą. Estetinių dantų implantų vainikinės dalies dalys pagamintos iš porceliano, tad galima išgauti idealią estetiką.

Dantų implantavimo etapai:
1. Pirmo vizito metu atliekama dantų implantacija. Dantų implantai įsriegiami į kaulą ir paliekami prigijimui 3-6 mėnesiams. 
2. Per antrą vizitą ant dantų implantų uždedamos specialios galvutės, ant kurių vėliau bus padaromas danties vainikėlis. Kartais šios galvutės uždedamos pirmo vizito metu, įdėjus implantus. 
3. Trečio etapo metu padaromas danties vainikėlis. Pritaikius vainikėlio spalvą, formą, dydį, nauji dantys nesiskirs nuo nuosavų dantų.

Bendrinis tyrimas
Prieš dantų implantaciją tiriama pacientų bendra būklė – ar neserga ligomis, įtakojančiomis kaulo būklę (cukrinis diabetas, reumatas, išsėtinė sklerozė, navikai ir kt.), imuninės sistemos sutrikimais, širdies – kraujagyslių sistemos ligomis (stenokardija, aritmija, hipertoninė liga), psichikos ligomis, ar nėra alerginių reakcijų ir kt.

Kokias kontraindikacijas gali sukelti dantų implantai?
Dantų implantavimas nerekomenduotinas, jei nuolat pasikartoja burnos gleivinės susirgimai ir pastebima prasta burnos higiena, jei buvo taikytas galvos ir kaklo spindulinis gydymas dėl piktybinio auglio, jei nepakankamos anatominės sąlygos ar ryški tam tikra patologija burnoje. Kiekvieną atvejį individualiai įvertina gydytojas – odontologas.

 
       
    Grįžti į pagrindinį  
     
 

REDADENTA©  - odontologijos klinika Utenoje. Mus rasite: V. Kudirkos g. 22-50, Utena; +370 643 05115; info@renadenta.lt www.renadenta.lt

 
 

 Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas