Paslaugos

 
     
  Terapinė odontologija  
  Estetinis plombavimas  
  Burnos higiena  
  Dantų implantacija  
  Protezavimas  
  Endodontija  
  Periodondotogija  
  Chirurginė odontologija  
  Vaikų odontologinis gydymas  
  Rentgenologiniai tyrimai  
       
    Endodontinis danties šaknų kanalų gydymas. Endodontija tapo viena svarbiausių odontologijos šakų. Naudojant naujus metodus ir medžiagas, dantys šalinami vis rečiau.

Kodėl reikia gydyti dantų šaknies kanalus?
Danties nervą negrįžtamai gali pažeisti kariesas ar trauma, o tada sutrinka jo kraujotaka, prasideda mikrobų sukeltas uždegimas, todėl. Jūs jaučiate skausmą. Kartais tokie dantys patamsėja. Sugydę šaknies kanalą ir pašalinę iš ten infekciją, apsaugosite dantį nuo tolesnio gedimo. Procedūros metu gydytojas su specialiais instrumentais valo šaknies kanalą, daro ne mažiau kaip dvi rentgeno nuotraukas, o išvalytą šaknies kanalą užpildo specialiai tam skirta plombavimo medžiaga. Kartais tenka papildomai gerti priešuždegiminius vaistus ar antibiotikus. Kanalų gydymui jums gali prireikti nuo vieno iki trijų – keturių apsilankymų, tai apsprendžia danties šaknų skaičius ir uždegimo sunkumas.

Gydymo tikslas:
Dantų šaknų kanalų gydymo tikslas - Pilnai išvalyti infekuotus danties pulpos ir kanalo audinius.
Saugų ir efektyvų dantų kanalų gydymą sąlygoja puiki aparatūra - elektroninis šaknies viršūnės ieškiklis, rentgenas ir aukšta gydytojų kvalifikacija. Prietaisų dėka šiuolaikinė endodontija pasiekė, kad lenkti, siauri, sunkiai praeinami dantų kanalai nebėra kliūtis siekiant išsaugoti infekcijos pažeistą dantį. Naudojant rentgeno nuotraukas galima iškarto įvertinti gydymo eigą ir kokybę. Naudojant radioviziografą galime iškart pamatyti rezultatą kompiuterio ekrane.

Mūsų klinikoje ši procedūra atliekama derinant visas šiuolaikiškiausias technologijas. Naudojant šaknies viršūnės ieškiklį yra kontroliuojamas darbinis ilgis, taigi nėra sužalojami audiniai už šaknies viršūnės, tai žymiai sumažina komplikacijų tikimybę ir pagreitina gijimą, todėl ir po dantų kanalų gydymo pacientai nejaučia jokio skausmo. Informuotus kanalus pildome "CALAMUS" karstos gutapercos sistema, kuria užtikrinamas idealus kanalo užpildymas trijose dimensijose
Laiku atliktas endodontinis gydymas dar ilgam užtikrina danties (ar šaknies) funkcionavimą.

Įranga naudojama danties kanalų gydymui

Mikroskopas:

Mikroskopas – didinimo priemonė, kuri yra viena iš būtinybių šiuolaikinėje odontologijoje. Dažniausiai mikroskopas taikomas endodontijoje gydant dantų šaknų kanalus, nes kokybiškas kai kurių procedūrų atlikimas be vaizdo padidinimo prietaisų neįmanomas. Pasitelkiant mikroskopą galima pamatyti tai, ko neįmanoma matyti plika akimi: siauras kanalų įeigas, papildomus kanalus, dantų šaknų skilimus, amžinių pakitimų ar traumos pasėkoje kalcifikuotus kanalus.

Mikroskopo privalumai:
Matomumas. Padidintas danties vaizdas leidžia dirbti daug tiksliau, labiau tausojant sveikus audinius. Dėl to darbo kokybė ir prognozės būna daug geresnės. Gerai matant atliekamus veiksmus, dauguma procedūrų tampa greitesnės ir paprastesnės.
Gydymo tikslumas. Mikroskopu diagnozuojami išilginiai lūžiai, kurie kliniškai dažnai nepastebimi, o sukelia skausmą, randama papildomų ar kalcifiluotų kanalų, kanalų įeigų, kurias paslepia dentiklai (dantų akmenys). Diagnozuojamos ir kokybiškiau gydomos perforacijos, šalinami kanale atsidalinę instrumentai, atliekamas kanalų pergydymas, kurio metu specialiais ultragarsiniais instrumentais iš kanalų yra šalinamas senas užpildas.
Puikus apšvietimas.

Mikroskopo pagalba atliekamos:
 - Kalcifikuotų dantų šaknų kanalų radimas
 - Plombinės medžiagos pašalinimas atliekant kanalo pergydymą
 - Danties vainiko ir šaknies skilimų bei lūžimų diagnostika
 - Danties vainiko ar šaknies perforacijų diagnostika ir gydymas
 - Svetimkūnių pašalinimas iš dantų šaknų kanalų
 - Kultinių kaiščių įklotų pašalinimas

Koferdamas

Dantis izoliuotas koferdamo sistema

Koferdamas – tai sistema apsauganti gydomą dantį nuo seilių patekimo į darbinį lauką. Ši sistema sudaryta iš kelių dalių: žiedo, koferdamo gumos, rėmelio, skylamušio ir replių. Taikant koferdamo sistemą, galima izoliuoti vieną arba kelis dantis, priklausomai nuo klinikinės situacijos bei atliekamos gydymo procedūros.

Koferdamo sistemos naudojimo privalumai:
 - Gydomą dantį apsaugome nuo užteršimo mikroorganizmais
 - Išvengiame seilių patekimo į darbinį lauką
 - Koferdamas apsaugo nuo instrumento prarijimo ar aspiracijos (įkvėpimo)
 - Apsaugoma burnos gleivinė bei ertmė nuo citotoksinio intrakanalinių medikamentų poveikio
 - Užtikrinamas geresnis darbinio lauko matomumas
 - Palengvinamas ir pagreitinamas gydymo procesas.

Elektroninis šaknies viršūnės ieškiklis

Elektroninis šaknies viršūnės ieškiklis yra elektroninis prietaisas, padedantis odontologui nustatyti šaknies kanalo ilgį. Šaknies kanalo ilgio nustatymas yra vienas iš svarbiausių dantų šaknų kanalų gydymo etapų.
Pagrindinis privalumas naudojant elektroninį šaknies viršūnės ieškiklį – tai tikslus šaknies kanalo ilgio nustatymas, kuris lemia kanalo spindžio išvalymo ir užplombavimo kokybę.

Ultragarsiniai instrumentai

Šie instrumentai dažniausiai yra naudojami dantų šaknų kanalų pergydymo atvejais, norint pašalinti senus užpildus, svetimkūnius bei kaištinius įklotus iš šaknies kanalo spindžio.
Ultragarsinių instrumentų privalumai:
 - Tausoja danties sienelių audinius formuojant endodontinę ertmę (prieigą prie danties šaknies kanalų);
 - Pagerina dezinfekuojamųjų medžiagų poveikį šaknies kanale;
 - Ultragarsinių antgaliukų dizainas pritaikytas darbui šaknies kanalo spindyje.

Mašininiai instrumentai

Mašininiai endodontiniai instrumentai – leidžia greitai ir itin kokybiškai suformuoti taisyklingą šaknies kanalo spindį, kurį vėliau patogu užpildyti plombine medžiaga (gutaperča).
Pagrindiniai šių instrumentų privalumai:
 - Dėl nuolatinio instrumento sukamojo judesio geriau išvalomos nešvarios šaknies kanalo sienelės;
 - Geriau praeina pro natūralų kanalo spindį ir sumažina jo pernešimo (transportavimo) riziką;
 - Švelniau ir greičiau preparuoja kanalą ir padeda išvengti komplikacijų valymo metu.

Viziografas

Viziografas – mažų radiacinių dozių rentgeno aparatas.

 
       
    Grįžti į pagrindinį  
     
 

REDADENTA©  - odontologijos klinika Utenoje. Mus rasite: V. Kudirkos g. 22-50, Utena; +370 643 05115; info@renadenta.lt www.renadenta.lt

 
 

 Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas